BLOG

 

Hifu Nedir ?

09 Oca 2017, Posted by Kent Park Salon TAB in Blog, Cilt Bakımı

Contlex HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Focus Ultrasound) vücudün kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullanarak kaş kaldırma, sıkılaşma ve tonlamayı sağlayan, yüz, boyun ve göğüs için cerrahi olmayan ameliyatsız yüz germe ve gençleştirici bir yöntemdir.

 

Hifu (Ameliyatsız Yüz germe) neden ve nasıl gençleştirme yapar ?

Hifu(Ameliyatsız Yüz germe) tüm enerji aktarımı yapan cihazlarda olduğu gibi cilt ve dokularda dermal ısı yaratarak gençleştirme yapan bir konseptir. Bu konsepti anlamak için cildimize gençlik, dayanıklılık ve mükemmel rengini veren ana proteinlerden birisi olan kolojeni bilmemiz gerekir. Maalesef yıllar geçtikçe cildimiz sahip olduğu kolojenlerin bir kısmını kaybeder. Son yıllardaki son çalışmalar cildimizin ve dokularımızın daha derin kısımlarının belirli bir ısı derecesinde ısıtılmasıyla vücudumuzun doğal yenilenme sürecini yeni kolojenler üreterek tetiklediğini göstermiştir.

 

Gerçekte yeteri düzeyde verile ısı ile daha derin cilt tabakalarında eşsiz bir iyileşme süreci başlatır. Bu sürecin başlamasıyla hem mekanik hemde biokimyasal etki sayesinde kolojen fiberlerinin sıkılaşması veya büzüşmesi dönemi başlar. Bu süreci takiben dermal tabakada yeniden şekillenme ve sonrasında da yeni kolojen üretimi çok iyi bir iyileşme süreciyle son bulur. Günümüzde bu amaçla üretilen birçok enerji (Isı) aktarımıyla tedavi yapan cihaz bulunmaktadır. Hifu (Ameliyatsız Yüz germe) bu ısı etkisine sebep olmak için çok kontrollü fokuslanmış ultrason enerjisi kullanarak enerjinin dokunun daha derin tabakalarına direk olarak gönderilmesini sağlar.