title

Hifu

 

Profesyonel teknolojiler sizin için artık imkansız değil !

hifu-gold-kirsehir

Hifu.non-invazif uygulamaya dayalı olmasından dolayı, cilt yüzeyine zarar vermeksizin,hedeflenen bölgede termal hasar oluşturma amaçlı geliştirilmiş en son teknolojidir.Ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kolojen üretiminin uyarımı sayesinde germe ve sıkılaşma da en etkin sonuçlar elde edilebilir.

Uygulama sonrasında yenilenme süreci hemen başlar.İlk anda dahi pozitif etkiler görülür fakat bu etki geçicidir.Gerçek sonuçlar 30 gün sonrasında belirgin hale gelir.90 günün sonunda ise maximum seviye ye ulaşır.

Sorularla Hifu

Contlex HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Focus Ultrasound) vücudün kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullanarak kaş kaldırma, sıkılaşma ve tonlamayı sağlayan, yüz, boyun ve göğüs için cerrahi olmayan ameliyatsız yüz germe ve gençleştirici bir yöntemdir.

Hifu(Ameliyatsız Yüz germe) tüm enerji aktarımı yapan cihazlarda olduğu gibi cilt ve dokularda dermal ısı yaratarak gençleştirme yapan bir konseptir. Bu konsepti anlamak için cildimize gençlik, dayanıklılık ve mükemmel rengini veren ana proteinlerden birisi olan kolojeni bilmemiz gerekir. Maalesef yıllar geçtikçe cildimiz sahip olduğu kolojenlerin bir kısmını kaybeder. Son yıllardaki son çalışmalar cildimizin ve dokularımızın daha derin kısımlarının belirli bir ısı derecesinde ısıtılmasıyla vücudumuzun doğal yenilenme sürecini yeni kolojenler üreterek tetiklediğini göstermiştir.

 

Gerçekte yeteri düzeyde verile ısı ile daha derin cilt tabakalarında eşsiz bir iyileşme süreci başlatır. Bu sürecin başlamasıyla hem mekanik hemde biokimyasal etki sayesinde kolojen fiberlerinin sıkılaşması veya büzüşmesi dönemi başlar. Bu süreci takiben dermal tabakada yeniden şekillenme ve sonrasında da yeni kolojen üretimi çok iyi bir iyileşme süreciyle son bulur. Günümüzde bu amaçla üretilen birçok enerji (Isı) aktarımıyla tedavi yapan cihaz bulunmaktadır. Hifu (Ameliyatsız Yüz germe) bu ısı etkisine sebep olmak için çok kontrollü fokuslanmış ultrason enerjisi kullanarak enerjinin dokunun daha derin tabakalarına direk olarak gönderilmesini sağlar.

Hifu (Ameliyatsız Yüz germe) denemiş ve doğru en yeni ultrason teknolojisi kullanan ve çene altı, boyun, kaş gibi bölgelerde cilt liftingi yaptığını Amerikan FDA belgesi alarak kanıtlamıştır. Hifu, özellikle, yoğun fokuslu ultrason (HIFU) enerjisi kullanarak cildi ve daha derin dokuları ısıtır.

Hifu, 1 mm² spot büyüklüğü ile sınırlandırılmış, net bir şekilde fokuslanmış, çoklu ve farklı seviyelerde kullanılabilen ultrason enerjisi ile net sonuçlara ulaşır. Enerjinin fokuslanması bu anlamda çok önemlidir. Fokuslanmamış enerji faydasızdır. Enerji bu sınırlandırılmış spot büyüklüğü içerisinde kalmalıdırki termal hasar alanı kesin olarak belirlenebilsin ve yeni kolojen formasyonuyla birlikte dermal şekillendirme tam istenilen bölgede oluşturulabilsin.

Tecrübeler göstermiştirki, diğer enerji aktarımlı sistemlere meydan okuyabilmek için klinik anlamda başarıya ulaşmak gerekmektedir. Birçok kullanıcı cilt gevşekliği problemini dermal ısı yaratarak tedavi etmek için mevcut Radiofrekans Infra-red (Kızılötesi) ve diğer enerji bazlı sistemleri kullanarak kesin olarak belirlenmiş bir bölgeyi tedavi etmek yerine çok daha büyük bir alanı toplu bir şekilde tedavi etme yaklaşımını benimsemiştir.

 

Maalesef, bu büyüklükteki enerji miktarı bazı hastalarda olumlu sonuçlar yaratırken bazı hastalarda olumsuz sonuçları ortaya çıkmasını sağlar. Yoğun fokuslu ultrason enerjisi kullanan Hifu(Ameliyatsız Yüz germe) Non-Invaziv fraksiyonel ve büyük alan atışı yapan sistemlerle karşılaştırma yapmaksızın enerjiyi farklı sevilerde daha doğru ve göre cildin daha derin tabakalarına aktarır.

 

Bu sonuçlar dermal ısının kusursuz olarak aktarılıp yeni kolojen üretiminin ne kadar doğru bir şekilde yapıldığını göstermektedir.

Hifu yoğun fokuslu ultrason tekniği kullanan tek sistemdir. Contlex Hifu (Ameliyatsız Yüz germe) aynı zamanda cildin derin katmanlarında non-invaziv tedavi yapan dünyadaki nadir sistemlerden bridir.

Tüm yüz ve boyun uygulaması yaklaşık 60-90 dakika sürmektedir. Belirli bir yüz bölgesi yada alın bölgesi liftingi sadece 30 dakika sürmektedir. Kaç seans gerekmektedir? Sadece gerekli olan enerjinin gönderilmesi sayesinde genellikle tek seans yeterlidir.

Fakat cilt gevşekliğine bağlı olarak bir seanstan fazla yapılabilir. Bir sonraki seansta uzmanınız gerekli olan tedavi planını size söyleyecektir.

Çok az düzeyde şişlik ve kızarıklık olmasına rağmen bu etkiler tedaviden sonraki ilk 2 saatte yok olmaktadır. Herhangi bir iyileşme süresi bulunmamaktadır. Hastaların büyük bir kısmı günlük yaşamlarına tedavi sonrasında hemen dönebilmektedir.

Hifu (Ameliyatsız Yüz germe) tedavisini takiben kısa süreli bir kabarıklık farkedilecektir. Fakat yeni daha fazla kolojenin yarattığı etki 6-8 hafta içerisinde gözle görülecektir. Contlex Hifu ( Ameliyatsız Yüz germe) hakkındaki en güzel sonuç ise yeni kolojen üretiminin tedavinde 4-6 ay sonrasında bile devam etmesidir. Sonuçlar 1 yıl sonrasında bile değişiklik göstermektedir.

Hifu (Ameliyatsız Yüz germe ) sonuçlarıyla ilgili çalışmalar yeni olmasına rağmen rapor edilen çalışmalara göre tedavinin kalıcılığının 18 aydan 2 yıl ve daha fazlasına kadar sürdüğü söylenebilir. Tüm anti aging tedavilerinde bilindiği üzere zaman cildi etkileyen önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat sistemin upgrade edilebilir olması ve yeni çalışmalardan edilen bulgular sayesinde eklenen yeni özelliklerle tedavinin kalıcılık süresinin dahada artırılabileceğini söyleyebiliyoruz.