Microblading

 

Kaşlarınız için DEĞİŞİM vakti!

Microblading - Kaş Kontür - Kıl Tekniği

Kaşların yüz güzelliğini tamamlayan ve son derece etkili estetik bir duruşu vardır. Microblading ise 3 boyutlu kaş yöntemiyle, hem kaş şeklinden memnun olmayanlara, hem de kaşlarında seyrelme, eksik çıkma gibi sorunları olanlara fayda sağlayan son teknoloji bir tekniktir. 3D kaş yöntemi sayesinde yüz bütününe uyum sağlayan ve özellikle total göz çevresi güzelliğini tamamlayan bir kaş tasarımı yapılır.

Microblading Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda giderek daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı oldukça kolaylaştıran uygulamalardan biridir. Yüz çevresi ve vücut için üretilmiş olan pigmentasyon uygulaması olarak da adlandırılabilen kalıcı makyaj, boyanın kişiye özel steril iğneler yardımı ille derinin altına işlenmesi anlamına gelmektedir. Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yapılırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir. Kalıcı makyaj da bu derece bir derinlik söz konusu değildir.

Kalıcı makyaj sayesinde bazı kusurlar kapatılırken istenen güzel özellikler ön plana çıkartılabilir. Örneğin göz bölgesinin daha iri görünmesi sağlanabilir. Ayrıca microblading kaş kontürü uygulaması ile kadınlar her an, günün her saati bakımlı olabilmektedirler. Özellikle uzun iş saatleri ve yoğun tempo esnasında kaş makyajı ile vakit kaybetmek istemeyen kişiler kalıcı makyaj uygulamalarını oldukça yararlı bulmaktadırlar.

Microblading İşlemi

Sorularla Microblading

3 boyutlu kaş yöntemi daha estetik bir kaş şekli oluşturmak amacıyla manuel olarak yapılan ve dünyada da son teknoloji olarak kabul edilen yarı kalıcı ve en doğal pigmentasyon tekniğidir. Kullanılan pigmentler yani boyalar cildin yüzeye en yakın bir alt tabakası olan epidermise yerleştirilir. 3 boyutlu kaş tekniğinde özel olarak üretilmiş microblading kalemi ve iğneleri kullanılarak kaş kılı gibi ince çizimler yapılır. Manuel olarak çizilen bu kıl yapısı gerçeğinden ayırt edilmesi son derece zordur ve son derece doğal bir görünüm sağlar. Yarı kalıcı olan bu pigmentler ortalama 1-2 sene bozulmadan kullanıcıya çok büyük bir konfor verir.

• Mevcut kaş şeklinden memnun olmayanlar
• Kaşlarında hatalı alma sonucu incelme yaşayanlar
• Farklı hastalıklar sebebiyle kaşları dökülmüş olanlar
• Kaşları seyrek olanlar
• Kaşlarını vurgulamak isteyenler
• Kaşlarında asimetri sorunu yaşayanlar
• Kaş kalemine alerjisi olanlar
• Sürekli kaş kalemi kullanmaktan sıkılanlar
• Kaş estetiğine önem verenler
3 boyutlu kaş tekniğini yaptırabilirler.

Microblading 3D Kaş yönteminde en önemli konuların başında, kişiye özel planlanmış ve total yüz ve göz estetiğine uyum sağlayacak kaş tasarımının yapılmasıdır. Bu sebeple ilk etapta bireyin yüz ve göz orantısı incelenir. İstenilen kaş ve uygun görülen kaş şekli beraberce planlandıktan sonra işleme geçilir. İğnelerin acı vermemesi için isteğe bağlı olarak anestezik krem sürülür. Ölçeklendirilen yeni kaş tasarımı cilt üzerine çizildikten sonra manuel olarak pigmentasyon çalışması yapılır. Tek tek kaş kılı çizilir ve işlem tamamlanır. Ortalama 1 hafta sonra rötuş yapılabilir.

3 boyutlu kaş yönteminde en fazla dikkat edilmesi gereken konu, kullanılan özel kalem ve iğnelerdir. Microblading kıl tekniğine özel olarak üretilen bu gereçlerin hijyenik olması ve iğnelerin tek kullanımlık olması son derece önemlidir. Farklı inceliklerde tasarlanan iğneler, kaşa istenilen şeklin ve formun sağlanmasına yardımcı olur. Söz gelimi kaşın başlangıç noktasında kullanılan iğne inceliği ve bitiş noktasında kullanılan iğne inceliği birbirinden farklı olmadır. Ancak bu şekilde en doğal form verilir.

Kaş kontürü uygulamasının ne kadar süre etkili olduğu uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler için oldukça merak uyandıran sorulardan bir tanesidir. Microblading kaş kontürü uygulaması tam kalıcı değil – yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır ( semi permanent makeup). Yani kalıcı makyaj yöntemi olan microblading sırasında kullanılan boyalar, zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolmaktadırlar. Uygulanan bölgedeki hücreler zaman içerisinde kullanılan boyaları parçalamaktadır. Cildin yarayı tedavi etmesi gibi, o bölgedeki renkleri de yok eder.  Microblading ortalama olarak 1 sene içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj kaş kontürü uygulamasından memnun olan kişilerin belirli aralıklar ile bu uygulamayı yenilemesi gerekmektedir. Bunun sebebi de bu kaybolma sürecinden kaynaklanmaktadır. Yenileme süreci de kaybolma süresine bağlı olarak microblading için 1-1,5 yıl arasındadır. Yenileme zamanı geldiğinde rötüş yapılması ve kişinin isteğine bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilmesi mümkündür. Microblading uygulaması bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kalıcı değildir, zamanla kaybolabilen ve yenilenebilen bir uygulamadır.

Bu işlem kaşların arasındaki ve çevresindeki boşluklara kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemidir. Yani aslında kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çiziliyor. Bu çizim yapılırken kalıcı makyaj boyaları ile yapıldığından uzun süreli olarak kullanabiliyorsunuz. Cildin üst tabakasına çizilen bu kıl görünümlü çizgiler karşıdan bakan kişi tarafından ayırt edilemiyor.

3D kaş yönteminden sonra hafif bir kızarıklık yaşayabilirsiniz. Ortalama 1-2 saat içinde kızarıklık geçecektir. İşlemin yapıldığı bölgeye 4-5 gün su değdirmemeniz önerilir. Aynı şekilde kan basıncını artıracak hamam, sauna, buhar banyolarından 1 hafta kadar uzak durmalısınız. İşlem yapılan bölgeye bir süre makyaj malzemesi sürülmemelidir. Tavsiye edilen losyonlar ve kremler kullanılabilir.