BLOG

 

Olaplex hakkında her şey!

21 Nis 2016, Posted by Kent Park Salon TAB in Blog, Saç Bakımı, Yeni Trendler

Sosyal medya ve dijitali kullanarak doğan Olaplex hakkında Ürün Yöneticisi Cansu Abacılar’dan bilgi aldık.

Amerika’da 200.000’den fazla salonda kullanılan ve kuaförden kuaföre tavsiye yoluyla büyüyen bir ürün. Sadece ürün değil aynı zamanda bir kategoriye adını veren ve 150’ye yakın ülkede satılan bir marka.

Mayıs 2015’ten bu yana 8500’in üzerinde bir satış adetine ulaştıklarını belirten ürün yöneticisi Cansu Abacılar bunda ürün içeriğinin ve sağladığı faydanın büyük önemi olduğunun altını çiziyor:

“Olaplex, organik kimya kullanan tek bir aktif bileşendir ve bugün bir kategorinin kendisi olmuştur. Yalnızca 3 üründen oluşan Olaplex serisi oldukça basit bir şekilde kullanılabilir şekilde tasarlandı. 8 uluslararası patente sahip olan Olaplex, saçta kopan disülfit bağlarının yeniden bağlanmasını sağlayarak, saçın içyapısının ciddi anlamda onarılmasını sağlıyor.

Norveç’te tüm salonlarının %48’inin, Finlandiya’da %39’unun ve Danimarka’da %33’ünün Olaplex kullandığına değinen Abacılar renklendirme işlemleri sırasında açıcı ve boya karışımlarının içerisine karıştırılarak saçın sağlığını korumak için kullanılan Olaplex’in renklendirme servisleri öncesinde saçı güçlendirmek için bakım olarak da kullanıldığını belirtiyor.

Ünlülerin kuaförü Tracey Cunningham ve ülkemizde de son derece popüler olan Guy Tang’in aralarında bulunduğu bir ekiple dünya turu planlayan Olaplex’ in ‘Uluslararası Elçi ve Eğitmeni Eğit Programı’ planları da bulunuyor.

Kısa bir süre sonra 4 numaralı ürünü ile tüketicilere de ulaşmayı hedefleyen Olaplex, tüketicilerin Olaplex salonlarına kolayca ulaşmalarını sağlayacak proje ve programlar da tasarlıyor.

 

Kaynak: www.hairist.com.tr