BLOG

 

Sivilceli ciltler için cilt bakımı

27 Ara 2015, Posted by Kent Park Salon TAB in Cilt Bakımı

Merkezimizde uygulanan cilt bakımı klasik bakımlardan son derece farklı olmakla beraber çok kapsamlı bunun için geliştir,ilmiş özel cihazlarla yapılır. Cilt bakımı seansı ortalama 60 dakika sürmektedir ve kişinin cilt yapısına göre çeşitli cihazlardan destek alınır.
Özellikle akneli cilt bakımı son derece önemlidir. Aknelerden sonra ki kısım da son derece önemli ve uygulama çok iyi seçilmelidir.Her biri başlı başına bir bakım olan sistemlerin birçoğu bakımlarımızda uygulanmaktadır. Cilt bakımı konusunda son derece iddialı bakımlar sunarak siz müşterilerimize en iyi sonuçları vermek hedefimizdir.

Bakımlarımız aknelerle genişlemiş gözeneklerin daraltılması sivilce izlerinin lekelerinin ve hatta scar derecesindeki deformasyonların
giderilmesini amaçlamaktadır.

Sorunlu ve sivilceli ciltler için uygulayabileceğiniz özel cilt bakımları bulunur. Bunların başında cildinizde sivilce oluşumunun görülmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Sivilceler için cilt bakımı önerilerimize geçmeden önce bu sorunların tespitinde size yardımcı olmak ve daha fazla sivilce oluşmasını engellemek istiyoruz. Çünkü bu sebepleri ortadan kaldırmazsanız ne kadar bakım uygulamaya çalışırsanız çalışın bu sivilcelerin sürekli geri gelmesine engel olmayacaktır. Sivilcelerin oluşmasının birçok sebebi olabilir. Bunların başlıcalarından bahsedersek, cildinizi temiz tutmamanın sivilce sorununa yol açan en önemli etken olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca eğer karma veya yağlı bir cilt tipine sahipseniz bu sivilce oluşumunu çok daha kolay bir hale getirecektir. Kullandığınız kozmetik ürünler de sivilce oluşumuna neden olabileceği gibi ancak o ürünün kullanımı durduğunda sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bütün bu sorunların çözümü size kalmıştır. Eğer sivilceli bir cilde sahip olmak istemiyorsanız bu sorunları çözmeniz büyük önem taşır. Özellikle temiz bir cilde sahip olmak için her zaman cildinizi temizleme sütü ya da kullanmayı uygun gördüğünüz başka bir ürünle temizlemeyi atlamayın.
Sivilceli ciltler için uygulayabileceğiniz en önemli bakım öncelikle bol su tüketmektir. Su sağlığımızın her noktasında büyük önem taşır. Bu açıdan sorunsuz ve sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız bol su tüketmeye özen göstermelisiniz. Sivilceler için uygulayabileceğiniz özel cilt bakımları da bulunmaktadır. Bunun için bir güzellik salonunda cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız cildinizi temel bir bakım küründen geçirdikten sonra çeşitli maskeler ve uygulamalar sonucunda cildinizin temizlenmesi sağlanır. Bu sayede cildinizde bulunan sivilceler de bir azalma gözlenir. Sivilceler için cilt bakımı uygulamak istiyorsanız kesinlikle bunu düzenli aralıklarla yapmak zorundasınız. Bunun sebebi ise sivilce oluşumuna yatkın bir cilt tipiniz varsa bu düzenli bakımlar olmadığında yine sivilce çıkarabilme ihtimalinizdir. Bunu engelleyebilmek adına düzenli bir şekilde cildinize bakım yapmalısınız. Sivilceler için cilt bakımlarını evde kendinizde uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde bulunan sivilceleri yatıştıracak ve bir nebze kurutabilecek doğal ve sağlıklı yüz maskelerini haftada bir kere uygulamanız işe yarayacatır. Sivilceler için cilt bakımı uygularken sivilcelerinize dokunmanız ya da sivilcelerinizi sıkarak kurtulmaya çalışmanız durumu daha da kötü bir hale getirir. Bu yüzden ellerinizi yüzünüzden uzak tutmaya özen gösterin.